Nicole Kidman Kimdir?


1

Nicole Kidman, 20 Haziran 1967 tarihinde Avustralya’nın Sydney kentinde doğmuştur. Anne tarafından İngiliz ve baba tarafından Avustralyalı olan Kidman, Avustralya Ulusal Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi almıştır. Oyunculuğa ilk olarak tiyatro oyunlarında ve televizyon dizilerinde başlamıştır. 1990’lı yılların ortalarında, Hollywood’da oyunculuğa başlamış ve birçok başarılı filmde rol almıştır. 1995 yılında Tom Cruise ile evlenmiş ve çiftin iki çocuğu olmuştur. 2001 yılında boşanmış ve daha sonra Keith Urban ile evlenmiştir. Kidman halen aktif olarak oyunculuk yapmaktadır.

Nicole Kidman, Avustralyalı bir aktris ve manken. Hollywood’da oyunculuğa başlamasıyla birlikte, yüksek profilli bir kariyere sahip olmuştur. Kidman, The Hours, Moulin Rouge! ve Lion gibi filmlerde rol almıştır ve bu filmlerle ilgili olarak pek çok ödül kazanmıştır. Ayrıca, The Portrait of a Lady, The Others ve Lion gibi filmlerde de rol almıştır. Kidman, Avustralya Ulusal Film Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında ödül almış ve ayrıca BAFTA Ödülleri’nde de En İyi Kadın Oyuncu dalında ödül kazanmıştır. Kidman ayrıca, 1995 yılında Tom Cruise ile evlenmiş ve çiftin iki çocuğu olmuştur. Daha sonra, 2001 yılında boşanmış ve daha sonra Keith Urban ile evlenmiştir. Kidman halen aktif olarak oyunculuk yapmaktadır.

Nicole Kidman kimdir

Nicole Kidman Filmleri

Nicole Kidman, birçok başarılı filmde rol almıştır. Burada sadece bazı örneklerini veriyorum:

  1. The Hours (2002)
  2. Moulin Rouge! (2001)
  3. Lion (2016)
  4. The Portrait of a Lady (1996)
  5. The Others (2001)
  6. Birthday Girl (2001)
  7. Cold Mountain (2003)
  8. Batman Forever (1995)
  9. The Paperboy (2012)
  10. Lioness (2008)

Bu sadece bazı örneklerdir ve Kidman’ın filmografisi çok daha uzundur. Eğer Nicole Kidman hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, IMDb gibi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Nicole Kidman Evlilikleri

Nicole Kidman, ilk olarak 1995 yılında Tom Cruise ile evlenmiştir. Çiftin iki çocuğu olmuştur ancak 2001 yılında boşanmışlardır. Daha sonra, 2006 yılında Keith Urban ile evlenmiştir. Kidman ve Urban’ın da iki çocuğu vardır ve halen birlikte yaşamaktadırlar.

Nicole Kidman, ilk olarak Tom Cruise ile evlendiğinde iki çocuğu olmuştur. Daha sonra, Keith Urban ile evlendiğinde de iki çocuğu daha olmuştur. Kidman ve Cruise’un çocukları, Connor Anthony ve Isabella Jane’dir. Kidman ve Urban’ın çocukları ise Sunday Rose ve Faith Margaret’dir.


Like it? Share with your friends!

1
blogadmin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir